St. Cecilia tijdens Pinksterweekend in Duitsland


  •   maandag 9 juni 2025

Drumfanfare St. Cecilia heeft tijdens het Pinksterweekend twee dagen lang deelgenomen aan het jaarlijkse Schuttersfeest in het Duitse Grefrath (Neuss).

Grefrath is een stadsdeel van Neuss, gelegen ten zuidwesten van Düsseldorf. Hier werd van 7 tot en met 10 juni een Schuttersfeest georganiseerd door de schuttersvereniging St. Sebastianus-Schützenbruderschaft von 1706 Grefrath e.V. Traditiegetrouw vindt deze altijd plaats tijdens het Pinksterweekend.

Drumfanfare St. Cecilia deed op zondag en maandag mee aan in totaal drie parades, waarin onder andere een inspectie ter paard plaatsvond door de plaatselijke Schutterskoning en ook verschillende rondgangen. De grote stoet trok veel publiek dat vaak applaus liet horen voor de muzikale begeleiding van de drumfanfare. Daarbij werd onder andere de kermis en een grote feesttent aangedaan, waar het Duitse publiek enthousiast reageerde op klassiekers als ‘Rosamunde’ en ‘Links Rechts’.

In de nacht van zondag op maandag overnachtten de muzikanten in een lokaal hotel. Na twee dagen van een zonrijke optredens werd de bus weer opgezocht die St. Cecilia weer naar Voorhout bracht.
Share our website